Zákulisní změny v dopravním podniku, odvolávání primátora a legendární J50

Zákulisní změny v dopravním podniku neprošly

Vedení města se pokusilo v lednu 2018 protlačit na zastupitelstvu zásadní změny v řízení dopravního podniku. Záměr vedení města svěřit dopravní podnik s majetkem v hodnotě jedné miliardy Kč a ročním obratem půl miliardy Kč třem zcela neznámým osobám Starostové zablokolovali. Liberecká koalice Změny a ANO totiž dříve slibovala, že na placená místa ve vedení městských společností půjdou odborníci vybráni v otevřeném výběrovém řízení, nikoliv na základě nějakých politických a zákulisních dohod. Stávající ředitel DPMLJ se mezitím rozhodl opustit vedení podniku a odchází na podobné mésto do Jablonce nad Nisou. Na březnovém zastupitelstvu města se pravděpodobně bude situace opakovat.

Starostové také nepodpořili záměr zastavit rekonstrukci tramvajové linky Liberec – Jablonec. Podle zastupitelů za Starosty je nutno s městem Jablonec dohodnout společné financování rekonstrukce této tramvajové linky a dohodnout budoucí financování jejího provozu.

Z plánu Změny o odvolání primátora se stala fraška

Změna pro Liberec avizovala, že bude na únorovém zastupitelstvu navrhovat odvolání primátora Tibora Batthyányho. V případě takového návrhu se ovšem chystalo i odvolání Jana Korytáře. Ten se nakonec odvolávání zalekl a svůj záměr stáhl. Vše nakonec skončilo jen slovní přestřelkou a mediálními útoky, kterými se Změna p.L. pokouší zakrýt svoje neúspěchy a hodit je na primátora.

Něco pozitivního  – legendární Jizerská 50

V polovině února se na start 51.ročníku legendární Jizerské 50 postavilo čtyři a půl tisíce závodníků. Byť se závod koná v sousední obci Bedřichov, tak Liberečáci jej mají za vlastní srdeční a citovou záležitost. Nutno říci, že organizátoři J50 v tomto roce dosáhli zřejmě absolutní špičky v kvalitě tratí i organizaci závodu. O kvalitu tratí se postarala společnost Jizerská o.p.s., která v posledních letech získala finanční pomoc z fondů EU na pořízení třech roleb. Jakožto člen správní rady Jizerské o.p.s. bych si bez nich přípravu tratí jen těžko dokázal představit. Všechny jsme pořídili postupně z programu česko-polské přeshraniční spolupráce. Ta nejnovější rolba zn. PistenBully 100 přijela do Bedřichova teprve před třemi měsíci a měla by sloužit alespoň dalších deset let.

Sdílet článek

Menu