Teplárna přechází do protiútoku, město Liberec zvažuje prodat podíl v teplárně

Tags:

Počátkem listopadu 2017 poslal náměstek Korytář členům představenstva Teplárny Liberec dopis, kterým vyhrožuje trestním stíháním, velkými finančními postihy a soudními spory. Reakce Teplárny na dopis náměstka Korytáře na sebe nedala dlouho čekat. Zastupitelé města Liberec byly ze strany Teplárny obesláni informací, že Teplárna nebude bez další spolupráce s městem v budoucnu nadále držet cenu tepla a také nedojde k modernizaci jedné ze tří větví parovodu nazývanou GreenNet.

Město v důsledku jednání Jana Korytáře čeká kromě současných pěti další řada nekončících soudních sporů, které budou stát město nemalé peníze. Blíží se komunální volby 2018 a podle Starostů jde Janu Korytářovi pouze o mediální pozornost pro svoji volební kampaň založenou na osvědčeném obrazu neohroženého bojovníka proti dalšímu z řady podnikatelských lumpů, tentokrát proti MVV. O cenu tepla a modernizaci vytápění v Liberci mu nejspíš vůbec nejde.

Starostové jsou přesvědčeni, že jednání s Teplárnou a MVV by významně prospělo, kdyby místa v představenstvu, na která nedávno rezignovali Filip Galnor (ANO) a Ondřej Petrovský (Změna pro Liberec), byla městem znovu obsazena, a to uznávanými libereckými odborníky v teplárenství Zdeňkem Kožešníkem a Jiřím Lenkvíkem. Starostové si jejich delegováním slibují, že dokážou posoudit, zda je GreenNet životaschopný, nebo zda je výhodnější ponechat centrální vytápění jen v těch částech města, kam se doprava tepla pro konečné odběratele neprodraží.

Pro Starosty je jednou z řady alternativ spojení teplárny a spalovny do jednoho společného podniku, ve kterém by město mělo stále částečný podíl. Spalovna je totiž dlouhodobě ve vynikající ekonomické kondici a z jejich zisků by mohla být snadněji realizována celková modernizace teplárenské soustavy.

Sdílet článek

Menu