Liberecká náplavka, hazard a růžová kola

Město Liberec bude ručit za úvěr Teplárně

Těsnou většinou hlasů včetně J.Zámečníka a J. Šolce (oba Starostové) zastupitelstvo města Liberce schválilo ručení města za úvěr na modernizaci parovodu do Ruprechtic. Nyní už nic nebrání Teplárně, aby neprodleně zahájila dlouho slibované odstranění parovodu z řeky Nisy. Starostové nyní mohou společně s vedením Libereckého kraje udělat další kroky v dlouhodobě připravovaném projektu revitalizace okolí budovy krajského úřadu. Ten přinese Liberečanům mimo jiné i novou lávku přes Lužickou Nisu a úpravu nábřežní zdi řeky včetně očekávané náplavky, která umožní sestup k řece.

Starostové podpořili přísnější regulaci hazardu v Liberci

Zastupitelé schválili další pokračování regulace a omezování provozoven hazarních her. Celkem pro novou vyhlášku hlasovalo 24 zastupitelů včetně 6 přítomných zastupitelů za Starosty pro LK. Hazard je v Liberci dlouhodobě politické téma, a to i přes to, že automatů a povolení k jejich provozu rapidně ubývá. V počtu automatů na obyvatele je v kraji první Mimoň (11 automatů/1tis. obyv.), město Liberec se 2 automaty na 1000 obyvatel se řadí v kraji na 18. místo na úroveň města Cvikov.

Růžová kola jsou sice hezká, ale velmi drahá legrace

Město Liberec zaplatí letos 700 tisíc Kč za to, aby firma Rekola na zkoušku umístila na 10 stanovištích v Liberci celkem 60 růžových kol. Kola budou od března do konce září 2018 k zapůjčení pro kohokoliv, prvních 15 minut je zdarma, delší zapůjčení stojí cca 5 Kč za každou čtvrthodinu. V řadě evropských měst je systém sdílení kol v běhu již mnoho let. V ČR jsou zatím zkušenosti jen v Praze, v Brně, v Olomouci a několika dalších městech. Například v Hradci Králové ale v minulém roce projekt sdílení kol pro nezájem lidí zastavili. V případě Liberce vidím problém v kopcovitém terénu a chybějících cyklostezkách. Radnice by měla nejdříve vybudovat přes město bezpečnou cyklostezku např. v trase nádraží – centrum – Lidové sady a teprve poté ji propagovat třeba půjčováním kol. Nyní město platí za 60 kol cca 120 tisíc Kč měsíčně bez ohledu na to, jestli kola jezdí nebo stojí opřená a uzamčená kdesi k zábradlí či lampě.

Sdílet článek

Menu