Lepší Liberec: občané mohou snadněji upozornit na problémy města

Od února se Liberečané mohou aktivně zapojit do zvelebování Liberce. To znamená, že mohou liberecký magistrát upozorňovat například na černé skládky, rozbité silnice, výtluky, prohlubně chodníků a podobně. Město k tomuto účelu pořizuje aplikaci s názvem Lepší Liberec.

Pořádek ve městě je naše volební priorita. Občané mohou hlásit, kde a co je v nepořádku. Umožní jim to jednoduchá aplikace v jejich chytrém telefonu,“ popisuje Jiří Šolc, náměstek primátora pro technickou správu a informační technologie. Díky ní se dostanou zprávy od lidí o problémech ve městě okamžitě ke kompetentním úředníkům. „To přispěje k rychlejšímu odstraňování podnětů, “ vysvětluje primátor Liberce Jaroslav Zámečník.

Radnice pro přívětivější přístup k řešení veřejného pořádku využije aplikaci Marushka Photo. Důvodem je skutečnost, že městu slouží tento mapový portál i pro jiné záležitosti. „Logicky to tak na sebe pěkně naváže“, dodává náměstek Jiří Šolc.

Nový pomocník pro občany i radnici začne fungovat od 4. února 2019. Aplikace je určená pro systémy Windows, Android a iPhone a do telefonu si ji lze stáhnout běžným způsobem. „Výhodou je stálá kontrola o stavu nahlášených podnětů ve veřejné mapě. Všichni účastníci tak neztratí přehled o aktuální situaci,“ dodává náměstek Jiří Šolc.

Sdílet článek

Menu