Jiří Janďourek: Staráme se o vodní plochy

Revitalizace okolí oblíbených vodních ploch patří mezi naše hlavní programové priority – u krajského úřadu ve spolupráci s Libereckým krajem vybudujeme náplavku, vymazlíme okolí přehrady Harcov, budeme pokračovat ve zkrášlení prostoru u Veseckého rybníku a nadále budeme podporovat rozvoj Lesního koupaliště i okolí dalších vodních ploch. Jiří Janďourek, číslo 007 naší kandidátky a vedoucí Kanceláře architektury města, nám o jednotlivých záměrech prozradí víc.

Liberecká přehrada
„V celém okolí přehrady se objeví nové a parádní lavičky, veřejné osvětlení nebo nové koše. Na hladině vody se navíc můžete těšit na parádní plovoucí mola a na pláži na pohodlný vstup do vody. Víc než dobrou zprávou je také bezbariérový přístup v místě přítoku Harcovského potoku do přehrady. Těším se, až se okolí přehrady stane opět důstojným a atraktivním místem pro všechny.“ Autory celého projektu revitalizace přehrady Harcov jsou právě Jiří Janďourek a Jakub Chuchlík.

Vesecký rybník
„Na Tajchu už jsme začali s instalací první etapy revitalizace. Lidé tak už jistě zaregistrovali první lavičky, stoly nebo odpočinková místa z autorského mobiliáře architektů Idy a Jakuba Chuchlíkových. Následovat budou další prvky jako třeba mola u vody. Vesecký rybník nám určil kvalitativní standard městského mobiliáře pro celé město.“

Městská náplavka
„V návaznosti na projekt Libereckého kraje, který kultivuje okolí krajského úřadu, připravila Kancelář architektury města Liberec ve spolupráci s jeho autory, architektonickým studiem re:, také rozsáhlou proměnu sousedících pozemků v majetku města. Kolem městské náplavky tak vznikne atraktivní prostředí v dolním centru Liberce. Součástí velkoryse řešeného veřejného prostoru bude také promenáda kolem řeky, dva parky, vodní prvky a v neposlední řadě také posezení u Nisy. Nová lávka potom propojí parky na obou březích náplavky.

Lesní koupaliště
„Oblíbený Lesák, o který se už druhým rok s láskou stará spolek Lesní koupaliště, podporujeme nejen v rámci participativního rozpočtu (900 tisíc korun na vyspravení základové desky pro založení stavby nové plovárny), ale také dalšími více než 730 tisíci korunami na výstavbu čističky odpadních vod. Následovat bude výstavba dřevěného zázemí (šatny, bufet, sauna, sklad nebo skříňky pro běžce) a výstavba ocelové konstrukce zastřešení.“

Sdílet článek

Menu