Je víc odborník či odměna, Změno?

Tags: ,

Tímto titulkem by se mohly zjednodušeně parafrázovat některé první kroky Změny pro Liberec, která svými lidmi obsadila po komunálních volbách většinu pozic ve vedení liberecké radnice.

Před komunálními volbami byly liberecké veřejnosti v různých formách servírovány sliby, co a jak bude jinak a lepší poté, co Změna obsadí radnici. Ovšem co bylo řečeno před volbami, už nemusí platit po volbách.

Jedním z takových příkladů obratu o 180 stupňů od slibů k činům, je obsazení lukrativně placených míst v představenstvu Teplárny Liberec.  Ještě dva týdny před komunálními volbami hlásala Změna a její přední člen a zastupitel Ondřej Petrovský, že do představenstva Teplárny Liberec musí přijít za město Liberec skuteční odborníci vybraní na základě výběrového řízení. “Politikům zůstane kontrola z pozice člena dozorčí rady,” kázal Petrovský na internetových stránkách Změny pro Liberec.

Po volbách je vše jinak. Žádné slíbené výběrové řízení na odborníka se nekoná, do představenstva Teplárny Změna bez uzardění posílá svého politika Petrovského. Na ambiciózní slib voličům všichni zapomeňte!! Těm, co slibům uvěřili, zbývá jen hořká pachuť napálených. Naopak na politiky, delegované do představenstva Teplárny koalicí Změna/ANO, čeká odměna 35 tisíc korun každý měsíc.

Uvidíme, jak se koalice postaví k plnění dalších slibů ohledně snížení jedné z nejvyšších cen tepla v ČR pro 17 tisíc libereckých domácností.

Sdílet článek

Menu