Jaroslav Zámečník: Slovo primátora – květen 2022

Vážení Liberečané,

na přelomu května a června vám postupně představíme, jaké projekty jste vy sami letos navrhli do takzvaného participativního rozpočtu, na který jsme opět uvolnili 5 milionů korun z městské kasy.

Těší mě, kolik z vás se rozhodlo svůj nápad předložit a přihlásit. Zájem lidí spolupracovat s vedením radnice na rozvoji města považuji za velmi důležitý. Jste to hlavně vy, kdo město tvoří. Třeba tím, jak se po městě pohybujete nebo jakým volnočasovým aktivitám se věnujete. Politici a  úředníci mají být především dobrými hospodáři a  správci. Tvořit město ale máme společně s vámi občany.

Které z předložených projektů letos uspějí, rozhodnete ve veřejném hlasování, na které vás včas upozorníme.

Mimochodem, jedním z projektů, který obdržel nejvíc hlasů v minulém kole, se stalo Lesního koupaliště. O to víc jsem rád, že rada města před pár dny odsouhlasila, že v areálu Lesáku necháme za cca 700 tisíc korun postavit čističku odpadních vod, což umožní spolku, který ho spravuje, zahájit slíbenou obměnu a modernizaci zázemí pro návštěvníky.

A ještě jedna dobrá zpráva. Liberec byl vybrán a zařazen mezi 100 evropských měst, které mají zájem pracovat na tom, aby se do roku 2030 stala klimaticky neutrální. Evropská komise slíbila podpořit tento projekt investicí ve výši přes 9 miliard korun. Jsme ale teprve na začátku, nejprve se musíme seznámit s podmínkami této mise. Nicméně vás ujišťuji, že uděláme vše proto, abychom této příležitosti využili a získali maximum peněz, podpory a výhod pro Liberec a jeho obyvatele. Tak si držme palce. Příjemný začátek léta…

Jaroslav Zámečník
primátor města Liberec

Sdílet článek

Menu