Ivan Langr: Postaráme se o kvalitnější vzdělávání ve městě

Tags: ,

Město zřizuje mateřské a základní školy, přičemž péči o ně samozřejmě vnímáme jako smysluplnou investici do našich dětí. Proto jsme jenom za poslední 4 roky opravili či rozšířili kapacity 5 škol a 4 školek. Navíc jsme získali hned 130 milionů Kč na zvýšení kvality vzdělávání. V tomto úsilí pak rozhodně nechceme přestat. Proto jsme připravili projekty na rekonstrukce dalších mateřských i základních škol a podporovat budeme třeba budování městských poboček Krajské vědecké knihovny.

Podpoříme zdravé, bezpečné a radostné klima v základních a mateřských školách jejich rekonstrukcí na moderní vzdělávací centra 21. století, a to dle doporučení architektů – například půjde o základní školy Jabloňová, U Soudu, Barvířská, Orlí či Ještědská nebo mateřskou školu Stromovka. Abychom učinili výuku na základních školách pro žáky atraktivnější, podpoříme nejen přírodovědné a technické experimenty, ale i inovace ve výuce tělesné či hudební výchovy, a to například finanční podporou projektů typu Trenéři ve školách či Hudebníci ve školách.

Ve školách budeme podporovat a financovat intenzivnější prevenci rizikových jevů, jako jsou šikana, závislosti nebo záškoláctví, ale i vzdělávání dětí ve zdravotní výchově a praktickém nácviku první pomoci. Budeme podporovat vzdělávání uprchlých dětí z Ukrajiny, ale nikoliv na úkor libereckých školáků.

Sdílet článek

Menu