David Nejedlo: Zmodernizujeme a rozšíříme zoo

Tags: ,

Pravidelnými investicemi budeme podporovat rozšíření zoologické a botanické zahrady na špičkové instituce evropské úrovně.  Spolupráce města Liberec a Libereckého kraje na rozvoji Zoo Liberec už přináší své první výsledky. Intenzivně pracujeme jak na zlepšování současného areálu zoologické zahrady, tak na její rozvojové části. Největším projektem, který zoo v dalších letech chystá, je její rozšíření o nové cca 12 hektarové Údolí ohrožené divočin.

Se současným areálem bude propojeno mostem přes Sovovu ulici. Na modernizaci a rozšíření současného areálu zoologické zahrady v okolí bývalého lesního amfiteátru půjde v následujících 10 letech cca 500 milionů a naše město se na investicích bude podílet zhruba polovinou. Zároveň nám přísluší právo spolurozhodovat o tom, jak budou městské peníze investovány. Změn dozná i stávající areál.

Opravy a úpravy čekají pavilony primátů, žiraf a horního patra tropů. Stezka rododendrony propojí návštěvnickou trasu u pavilonu ZooExpo. Návštěvníci se mohou také těšit na nové bistro u dětské kontaktní zoo. Výrazné zlepšení životních podmínek chovaným zvířatům potom přinese kompletní rekonstrukce pavilonů žiraf a levhartů, Labutího jezírka i několika dalších expozic. Další informace k modernizaci a rozšíření liberecké zoo najdete na www.zooliberec.cz/vize-2025/

Sdílet článek

Menu