Anna Provazníková: Skloexport přebudujeme na zařízení se zdravotními a sociálními službami

Tags: ,

Převezmeme od státu budovu Skloexportu a ve spolupráci s Libereckým krajem a soukromým sektorem ji přebudujeme na víceúčelové zařízení se zdravotními a sociálními službami. Postaráme se tak o jejich vyšší dostupnost a kvalitu ve městě. Zároveň zajistíme pokračování úspěšného Centra bydlení Liberec na podporu zabydlování občanů města, ale i pro řešení přechodného bydlení ve složitých situacích – tím pomůžeme například mladým rodinám nebo lidem z potřebných profesí, jako jsou lékaři nebo učitelé.

Ve městě s námi žije řada lidí, kteří v době rekordního zdražování potřebují naši pomoc – senioři, samoživitelé, ale třeba i mladé rodiny. Proto jsme vybudovali několik domů sociálního bydlení a azylový dům pro rodiče s dětmi ve Věkově ulici. Obecně jsme pak nastavili jasná pravidla pro přidělování městských bytů potřebným v rámci nově vytvořeného Centra bydlení Liberec.

V pomoci ohroženým obyvatelům města přitom vytrváme i v dalších letech. V našich programových prioritách myslíme také na vybudování kapacit dětské paliativní péče ve městě. Finančně více podpoříme terénní sociální služby, aby občané města mohli i ve složitějších životních situacích co nejdelší čas zůstávat doma. Naším cílem je navýšit financování sociálních služeb na území města ze současných 7 na nejméně 12 mil. Kč.

Sdílet článek

Menu