Anna Provazníková: Postaráme se o bezpečí ve městě

Naší ambicí je, aby se lidé cítili v Liberci bezpečně na všech místech v jakékoliv denní či noční době. Proto jsme navýšili a dál budeme pokračovat v navyšování počtu městských policistů na nejméně 90. Na Fügnerově ulici jsme vytvořili stálou hlídku strážníků a rozšířili jsme i kapacity kamerového systému ve městě. Vedle těchto projektů budeme i nadále pokračovat v podpoře asistentů prevence kriminality a zaměřit se chceme i na dodržování rychlosti na nejvíce problematických silnicích pomocí radarů. 

Bezpečnost v centru města nechceme řešit jenom restrikcemi, ale hlavně jeho oživením – podpoříme proto kulturní akce, předzahrádky restaurací a kaváren poskytneme zdarma či zvýšíme počet nočních spojů MHD. Vybudujeme centrální sklad civilní ochrany obyvatelstva.

Postaráme se zároveň o zdraví obyvatel města. Budeme maximálně spolupracovat s Libereckým krajem na modernizaci krajské nemocnice a výstavbě Centra urgentní medicíny. Výměnou pozemků s Libereckým krajem umožníme vznik nového centra zdravotní záchranné služby u bývalého lomu v Kunratické ulici. Budeme pokračovat v modernizaci vybavení všech 8 jednotek dobrovolných hasičů, tedy v Růžodolu, Karlinkách, Horním Hanychově, Vratislavicích nad Nisou, Vesci, Pilínkově, Machníně a Krásné Studánce.

Sdílet článek

Menu